چطور می تونم کمکتون کنم؟

طراحی فلت

طراحی فلت چیست؟

 

طراحی فلت که از سال ۲۰۱۳ در مورد آن بحث ها شروع شد به معنی یک نگاه واقع گرانه و متمرکز به عناصر و از بین بردن تمام عناصر اضافی و اثرات طراحی از جمله هرگونه سایه،اثرات روشنایی،عمیق بودن، بافت و هر عنصری که باعث ایجاد یک بعد اضافی به عناصر دهد معنی میشود.

زمانی که یک طراحی فلت ایجاد می شود در نگاه اول بسیار ساده و از لحاظ بصری صاف و بر روی یک صفحه نمایش با فضای سفید و رنگ های روشن، خطوط ساده به نظر می رسد.

طراحی فلت به عنوان یک سبک و به خاطر استفاده بیشمار آن از نگاه تاثیر گذار خود شهرت یافته و حامیان زیادی را در سطح جهان پیدا کرده است و به خاطر افزایش علایق مردم به این نوع طراحی طراحان وب طراحی فلت را در وب اغاز کردند.

 

 

طراحی فلت

 


قوانین طراحی فلت:

1.شما در طراحی فلت حق استفاده از سایه را ندارید.

2.در طراحی فلت نباید متن یا هر آبجکت دیگری را برجسته کرد.

3.بیشتر از فونت های ساده مثل B yekan – Koodak و… استفاده کنید.

4. عدم استفاده از گرادینت

5.استفاده ۹۹ درصدی از CSS و استفاده حداقل از عکس

6.رابط کاربری ساده به سبک مترو ویندوز ۸

7.  استفاده از رنگ های گوناگون

8. داشتن استایل تخت مانند

در طراحی فلت شما باید ۱۰۰ درصد مسلط بر CSS کار کنید و در استفاده از رنگ ها خلاقیت به خرج بدید طراحی فلت باید زنده و جذاب باشه و در عین حال ساده و نه خیلی پیچیده و حرفه ایی مثلا برای طراحی یک هدر فقط کافیه رنگ ها رو در ذهن خودتون مجسم کنید و ترکیب اونها یک ایده قوی ایجاد کنید فلت یعنی طراحی با رنگ دقیقا مانند رنگ کاری ساختمانی شما هم باید با استفاده از رنگ های مختلف به ایده نگری بپردازید این نوع طراحی بخاطره ساده بودن دارای سرعت لود بالایی هستش که بخاطره همین مورد محبوبیت بالایی قرار گرفته.

 آیکون های فلت:

فلت هم آیکون های خاص خود را دارد اما استفاده از این آیکون ها اجباری نیست و میتوانید از آیکون های غیر فلت هم بهره ببرید.

برای انتخاب رنگ فلت به سایت هایی که آن را در اختیار بازدیدکنندگان گذاشته است مثل flat color مراجعه کرده و روی رنگ مورد نظر کلیک کرده،این رنگ در حافظه ی کامپوتر شما ذخیره شده و به راحتی میتوانید رنگ مورد نظر را استفاده کنید. 

#1ABC9C
#16A085
#f1c40f
#f39c12
#2ecc71
#27ae60
#e67e22
#d35400
#3498db
#2980b9
#e74c3c
#c0392b
#9b59b6
#8e44ad
#ecf0f1
#bdc3c7
#34495e
#2c3e50
#95a5a6
#7f8c8d
طراحی فلت ,Flat Design , طراحی قالب وب سایت ,طراحی تخت و ساده ,آیکون های دوبعدی,عکس های دوبعدی,نوشته های دوبعدی,قوانین طراحی فلت,CSS,ترکیب رنگ در طراحی فلت,آیکون های فلت,رنگ فلت,flat color,طراحی سایت,وب رند,وبرند,طراحی سایت جاوا,webrend,طراحی سایت فلت