چطور می تونم کمکتون کنم؟

Stack Overflow

اگر در دنياي برنامه نويسي باشيد حتماً نام سايت Stack Overflow را شنيده‌ايد. Stack Overflow يک سايت پرسش و پاسخ براي برنامه نويسان است، اما نه يک سايت معمولي.

استک اورفلو وب‌گاه پرسش و پاسخی در بازه گسترده‌ای از مباحث برنامه‌نویسی رایانه است که در سال ۲۰۰۸ توسط جف اتوود و جویل اسپولسکی ایجاد شد.

 چيزي فراتر از انجمن‌هاي گفت‌وگو
شايد نخستين سوالي که در مورد سايت‌هاي پرسش و پاسخ به ذهن مي‌رسد فرق آن‌ها با انجمن‌هاي گفت‌وگو (forum) ها باشد. در انجمن‌هاي گفت‌و‌گو  هم کاربران عضو مي‌توانند سوالات خود را مطرح کنند و پاسخ کاربران ديگر را ببينند. اما ساختار سايت‌هاي پرسش و پاسخ کمي متفاوت است. در اين سايت‌ها مباحث تنها پيرامون دو نوع محتواي پرسش و پاسخ شکل مي‌گيرند. در واقع هدف در چنين سايت‌هايي فقط پرسش و پاسخ است، اگر شما مي‌خواهيد در مورد سوال مطرح شده از طرف يک کاربر صحبت کنيد ولي حرف شما جوابي براي سوال نيست، مي‌توانيد آن را در قالب کامنت مطرح کنيد. بنابراين معمولاً در سايت‌هاي پرسش و پاسخ خيلي سريعتر از انجمن‌ها به نتيجه مي‌رسيد.
 Stack Over Flow ,به معنای سریز بافر بوده و از قدیمی ترین مشکلاتی هست که به علت بی توجه برنامه نویس در برنامه ها به وجود آمده است . بافر حافظه ای هست که متغیر های هر برنامه ای در آن قرار دارد مثلا در زبان c++  متغیری به نام int  دارد که این متغیر در بافر 2 بایت حجم دارد.


ويژگي‌هاي فني و پروژه‌هاي مشابه


جالب است بدانيد که Stack Overflow‌ با ASP.NET‌ کار شده است. در اينجا مي‌توانيد ليستي از زبان‌ها و فناوري‌هايي که براي ساخت Stack Overflow استفاده شده است را ببينيد. و اينجا هم اطلاعاتي درباره سرور اختصاصي Stack Overflow‌ هست.
گرچه نرم افزار Stack Overflow هنوز اپن سورس نشده است (در اين مورد زمزمه‌هايي هست)، اما پروژه‌هاي مشابهي با  php‌ و Ruby on Rails ايجاد شده‌اند.
يک نکته ديگر اين که اگر به ساخت وب سايتي مشابه Stack Overflow‌ علاقمند شديد بايد بدانيد که معماري و ساخت نرم افزار Stack Overflow‌ خيلي ساده نيست. اينجا مي‌توانيد مقالات و کدهايي درباره ساخت چنين نرم افزاري با استفاده از ASP.NET  را ببينيد.
 stack overflow
Stack Overflow چگونه پول در مي‌آورد؟
Stack Overflow‌ رايگان است اما چطور هزينه‌هاي خود را تامين مي‌کند و پول در مي‌آورد. در واقع دو راه اصلي براي کسب درآمد در Stack Overflow‌ هست، يکي تبليغات و ديگر ارائه خدمات ميزباني شده سايت‌هاي پرسش و پاسخ مبتني بر نرم افزار Stack Overflow. در اين روش دوم در واقع شما از طريق سايت Stack Exchange‌ مي‌توانيد پلتفرم Stack Overflow را براي راه اندازي سايت پرسش و پاسخ خود استفاده کنيد.


نشان‌ها، مدال‌هاي افتخار شما
يکي از دلايلي که کاربران را به استفاده و مشارکت در Stack Overflow‌ مشتاق مي‌کند، نشان‌ها يا Badge‌هايي است که سايت به آن‌ها مي‌دهد. اين نشان‌ها تنها بر اساس ميزان مشارکت نيستند، مثلاً اگر سوالي بپرسيد که جواب و کامنت و مشاهده کمي براي يک هفته داشته باشد نشان Tumbleweed را دريافت مي‌کنيد! نشان‌هاي Stack Overflow‌ که در سه دسته کلي طلايي، نقره‌اي و برنزي دسته‌بندي شده‌اند در واقع مدال‌هاي کاربران هستند و به ميزان شهرت کاربر کمک مي‌کنند. شهرتي که ديگر کاربران مي‌توانند روند آن را به صورت يک نمودار در پروفايل هر کاربر ببينند.

Stack Overflow,برنامه نويسي , سايت پرسش و پاسخ,استک اورفلو,وب‌گاه پرسش و پاسخ,سریز بافر,ویژگی های فنی استک اورفلو,Stack Overflow چگونه پول در مي‌آورد,طراحی سایت,طراحی سایت جاوا,وب رند,وبرند,webrend,راه اندازي سايت پرسش ,ASP.NET‌,نشان‌هاي Stack Overflow‌