چطور می تونم کمکتون کنم؟

سایت های تک صفحه ای وریسپانسیو

قبلا ایده آنکه سایت ها بدون اسکرول طراحی گردند بر آن بود که بخش بالای روزنامه مهترین جای آن بود و اکثر کاربران کلیه آیتم های بالای صفحه اصلی را مطالعه می نمودند و روزنامه به صورت تا خورده بود و کاربران می بایست سایر مطالب را در صفحات بعدی مطالعه می نمودند و این قضیه باعث می شد تا در بالای صفحه روزنامه ها کلیه موارد مهم قرار گیرند. سایت ها نیز به این صورت طراحی می گردید و صفحه بدون اسکرول و یا با اسکرول کمی بسته میشد و کاربر برای رویت سایر مطالب می بایست به صفحات دیگر مراجعه می نمود. قبلا در صورتی که سایت اسکرول زیادی داشت جزو ایرادات آن به حساب می آمد و طراحان مجبور بودند صفحات خود را حتی الامکان بدون نیاز به اسکرول طراحی نمایند.
سایت واکنش گرا (ریسپانسیو) به سایتی گفته می‌شود که با توجه به دستگاهی که کاربر از آن برای دیدن سایت استفاده می‌کند واکنش نشان دهد. اگر بخواهیم واضح تر این موضوع را بیان کنیم می‌توان گفت سایت‌هایی واکنش گرا یا ریسپانسیو (Responsive) هستند که با توجه به دستگاه‌هایی مانند موبایل، تبلت، سیستم خانگی و لپ تاپ نمایش متفاوتی از خود را نشان می‌دهند.

سایت ریسپانسیو

سایت های تک صفحه ای
سایت های تک صفحه ای ارتباط بهتری را با بازدید کنندگان برقرار می نمایند و آیتم ها به گونه ای بهتر با کاربر ارائه می شوند و همچنین لازم نیست کاربر برای رویت مطالب مورد نیاز خود به صفحه دیگری مراجعه نماید. در حقیقت سایت های تک صفحه ای فعالیت وب سایت را به گونه ای داستان وار به کاربر ارائه می نماید. امروزه کاربران با سایت های اسکرولی کاملا آشنا هستند و با توجه به استفاده زیاد از موبایل و تبلت برای مرور وب سایت های تک صفحه ای به نسبت سایت های صفحه به صفحه بسیار کاربر پسند تر هستند و کاربر برای رویت مطالب مورد نیاز خود کافی است در صفحه اسکرول نماید. همچنین در صورتی که سایت تک صفحه ای نسخه موبایلی و ریسپانسیو داشته باشد نیازی نیست کاربر برای رویت مطالب بزرگنمایی نماید و کافی است صفحات را به صورت عمودی اسکرول نماید. در حقیقت ایده سایت های تک صفحه ای از مرورگرهای موبایل و تبلت به وجود آمد زیرا با صفحه لمسی که دارند اسکرول کردن را برای کاربر خوشایندتر از کلیک کردن می سازد. 

مزیت وب‌سایت‌های واکنش گرا (ریسپانسیو) نسیت به وب‌سایت‌های معمولی:

مهم‌ترین مزیت وب‌سایت‌های واکنش گرا به وب‌سایت‌های قدیمی معمولی نمایش کلیه اجزای سایت و یا بخش از آن که مدنظر شما می‌باشد در قالبی کوچک‌تر به بازدیدکننده وب‌سایت شما می‌باشد. شاید در ابتدا این موضوع از دید شما خیلی موضوع مهمی نباشد و تصور کنید خوب می‌تواند با بزرگ و یا کوچک کردن وب‌سایت در گوشی و یا تبلت خود آن را مشاهده نماید، اما موضوع فقط به اینجا ختم نمی‌شود، هنگامی که یک بازدیدکننده به وب‌سایت شما مراجعه می‌کند هر چقدر که سریع تر بتواند به خدمات شما دسترسی پیدا کند احتمال استفاده از آن خدمات نیز بیشتر خواهد شد، در سایت‌های واکنش گرا (ریسپانسیو) شما دقیقاً سایت را با سایز و قالب دستگاه بازدیدکننده نمایش می‌دهید، به عنوان مثال اگر بازدیدکننده وب‌سایت شما با یک تبلت ۷ اینجی سایت را مشاهده نماید دقیقاً سایت شما به صور ۷ ایتجی نمایش داده می‌شود و به همان نسبت منوها، محصولات، مقالات و هر موردی که در سایت شما قرار داده شده باشد کوچک‌تر شده و در قالب جدیدی چیده می‌شود.

 زمانی که وب سایت خود را آپدیت یا به روز رسانی می کنید، برای تمامی دستگاه ها به روزرسانی می گردد.
 سایت های ریسپانسیو در تمامی صفحه نمایش ها به درستی نمایش داده می شود. گاهی اوقات سایت های نسخه موبایلی وقتی در تبلت ها دیده می شوند کوچکتر از اندازه ایده آل دیده می شوند ولی در سایت های ریسپانسیو این مشکل وجود ندارد.

بیشتر شرکت های طراحی وب سایت، هر دو نوع طراحی وب سایت نسخه موبایل و طراحی وب سایت ریسپانسیو را ارائه می دهند. با تکنیک های طراحی سایت ریسپانسیو که روز به روز در حال پیشرفت و بهبود هستند، به نظر می رسد که دلیل موجهی برای طراحی وب سایت نسخه تلفن موبایل وجود ندارد مگر اینکه شما بازار متفاوتی برای کاربران موبایل نسبت به کاربران لپ تاپ و تبلت در نظر داشته باشید.

شرکت مهندسی نرم افزار وب رند این امکان را برای شما فراهم میکند.

سایت واکنش گرا,اسکرول,ریسپانسیو,سایت های تک صفحه ای,سایت اسکرولی,مزیت سایت واکنش گرا,وب رند,طراحی سایت,طراحی سایت جاوا,webrend,طراحی سایت ریسپانسیو,طراحی سایت واکنش گرا,بزرگنمایی مطالب سایت,نمایش کلیه اجزای سایت,مزیت سایت های ریپانسیو,مزیت وب‌سایت‌های واکنش گرا (ریسپانسیو) نسیت به وب‌سایت‌های معمولی