چطور می تونم کمکتون کنم؟

فریم ورک چیست؟

فریم ورک چیست؟

یک فریم ورک یا نرم افزار فریم ورک ، یک پلت فرم برای توسعه و ساخت نرم افزار های مختلف می باشد که یک چارچوب برای ساخت برنامه های مختلف در دستگاه های خاص ارائه می دهد.برای مثال کتابخانه هایی از پیش تعریف شده ساخته شده اند که دستورات ورودی و خروجی یا مدیریت سخت افزاری و هزاران دستور دیگر توسط آن ها انجام می شود.برنامه نویسان معمولاً به چارچوبی برای توسعه و پیش بردن روند ساخت نرم افزار ها احتیاج دارند که هر موقعی ممکن است از این چارچوب استفاده کنند و سیستم نرم افزاری جدیدی بسازند که این چارچوب به صورت کلی فریم ورک نام دارد.

یک فریم ورک یک رابط دستورات برنامه نویسی (API) می باشد که به روش های تکنیکی به سیستم اضافه می شود و معمولاً نام هایی را در کد نویسی به شما پیشنهاد می کند یک فریم ورک کتابخانه هایی را که مجموعه ای از کد های از پیش تعریف شده می باشند به سیستم شما اضافه می کند تا بتوانید به راحتی با استفاده از آن نرم افزار های خود را بسازید اما در ابتدا برای یادگیری و آشنایی به کد نویسی با آن ها نیاز به صرف زمان و یادگیری دارید، شاید هم این کار در ابتدا به نظر کار دشوار و بیهوده ایی باشد به دلیل این که فریم ورک ها شما را مجبور میکنند که نحوه کدنویسی قدیمی خودتان را کنار بزارید و بر اساس اصول و قوائد جدید که آن ها به شما دیکته میکنند کد نویسی کنید که اغلب این کار باعث خسته شدن برنامه نویس و کنار گذاشتن آن ها میشود.


اما استفاده از فریم ورک ها چه زمان به کار می آید؟

بیشترین استفاده فریم ورک ها در پروژه های بزرگ و کارهای مشترک تیمی است.
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی بعد از یک مدت طولانی به سراغ یک پروژه قدیمی میروید که به آن قابلیت های جدید اضافه کنید وقتی بین کد ها در حال گشتن هستید متوجه شوید که کد ها خیلی گنگ و نا مفهوم هستند و شاید خیلی از آن ها اصلا به کار نیایند و وقتی آن قسمت ها از کد رو حذف میکنین در سیستم متوجه عمل کوچک یا بزرگ اون قسمت می شوید و اقدام به برگرداندن آن قسمت کد میکنید.
یا حتی برای اضافه کردن یک قسمت ساده به سیستم مجبور شدید مقدار زیادی از کدهای قدیمی را بازخوانی (بررسی مجدد، تحلیل) کنید.
این مشکلات با استفاده از فریم ورک ها حل می شود اما فریم ورک ها هم مشکلات جدیدی را به وجود می آورند مثل اینکه شما نیاز دارید یک سری قوانین جدید را یاد بگیرید، مقداری محدودیت جدید در کد نویسی به وجود می آورند، و در مواردی پیچیدگی هایی هم به وجود می آورند.
اما با تمام این مشکلات استفاده از فریم ورک ها به هر برنامه نویسی پیشنهاد می شود

چرا باید از یک فریم ورک استفاده کنیم؟

استفاده از فریم ورک ها ضروری نیست در واقع فقط یک ابزار می باشد که به شما کمک می کند تا کار توسعه نرم افزار خود را سریع تر و بهتر انجام دهید.

چرا بهتر؟

به دلیل این که یک فریم ورک به شما این اطمینان را می دهد که سیستم شما از نظر تجاری و ساختارهای نرم افزاری کاملاً توسعه پذیر و قابل نگهداری می باشد.

چرا سریع تر؟

به دلیل این که دارای بسیاری از کتابخانه های کمکی می باشد تا شما دیگر نیاز به نوشتن دستورات اضافی نداشته باشید و تمامی دستورات توسط خود فریم ورک از پیش تعریف شده وجود دارد و این باعث می شود که شما روی دیگر بخش های سیستم تمرکز داشته باشید.

کار کردن با فریم ورک مزایایی از جمله:

1- سادگی بیشتر
2- نتیجه بهتر
3- اصول مهندسی خاص که بیشتر برنامه نویسان از آن استفاده می کنند
4- مثال های بیشتر و رفع نواقص
5- بازار کار بهتر
6- حرفه ایی بودن
7- امنیت بالاتر
و موارد بسیار دیگر دارد.

از معایب فریم ورکها:
-نیاز به یادگیری
-کم کردن جزئی انعطاف کد (در پروژه های بزرگ)
-و...

فریم ورک

نمونه ای از فریم ورک های معروف دنیا

ActiveX و .Net برای ویندوز

Cocoa  برای مک

Cocoa Touch برای IOS

بسته توسعه نرم افزار SDK برای اندروید

Xcocde برای اپل

فریم ورک,فریم ورک چیست,دانلود فریم ورک,چه فریم ورکی بهتر است,آموزش فریم ورک,بهترین فریم ورک,وب رند,وبرند,webrend,برتری فریم ورک,فریم ورک بهتر,فریم ورک سریع