چطور می تونم کمکتون کنم؟

وحشتناک‌ترین فرودگاه‌های جهان

کلمه فرودگاه را که می‌شنوم، یاد مهرآباد می‌افتم.کسانی که اهل تهران باشند می‌دانند و گذرشان به میدان فتح افتاده باشد، دیده‌اند که هواپیما با ارتفاع کمی از بالای میدان عبور کرده و وارد فرودگاه می‌شود.حتی خطوط راهنمایی که با لامپ ایجاد کرده‌اند تا خود میدان امتداد دارد.وحشتناک نیست!؟

مي‌خواهيم درباره فرودگاه‌هاي وحشتناک صحبت کنيم. فرودگاه‌هايي که به هر دليل خطر در نزديکي آنها است. اين خطر ممکن است براي هواپيما و مسافران آن باشد و يا براي اهالي ساکن در نزديکي فرودگاه و يا اصلاً در طراحي عجيب و غريب آن!

فرودگاه بین‌المللی ولینگتون:

فرودگاه بین‌المللی ولینگتون: این فرودگاه ه دلیل محل قرارگیری آن، یکی از زیباترین فرودگاه‌های دنیا است، اما دلیل نمی‌شود که از خطرناک بودن آن حرفی نزنیم، باند این فرودگاه بسیار کوتاه بوده و هر دو طرف آن منتهی به آب است، اگر خلبان ثانیه‌ای در تیک‌آف خود تاخیر کند، ممکن است هواپیما وارد آب شود، در فرود هم همین مشکل به شکلی دیگر وجود دارد.

فرودگاه پارو

فرودگاه پارو: خلوتی و آمار بسیار پایین تردد در این فرودگاه باعث نمی‌شود که این فرودگاه را که در قلب رشته کوه‌های هیمالیا قرار دارد از لیست فرودگاه‌های خطرناک خارج کنیم، این فرودگاه در ارتفاع 2400 متری از سطح دریا قرار داشته و توسط کوه‌هایی با حداکثر ارتفاع 5500 متری محاصره شده‌است، شایع شده‌است که خدمه هواپیماهایی که قصد فرود در این فرودگاه را دارند، قبل از فرود به مسافران قرص ضد اضطراب می‌دهند.

فرودگاه بین‌المللی ملک فهد

فرودگاه بین‌المللی ملک فهد: این فرودگاه که با مساحتی حدود 78 هزار هکتار بزرگ‌ترین فرودگاه حال حاضر در دنیا است، در وسط بیابان ساخته شده‌است، باند این فرودگاه آنقدر بزرگ‌ است که معلوم نیست از کجا شروع و به کجا ختم می‌شود و همین مساله گاهاً خلبانان را دچار مشکل می‌کند.

فرودگاه بین‌المللی کلیولند هاپکینز

فرودگاه بین‌المللی کلیولند هاپکینز: این فرودگاه هیچ مشکلی به لحاظ محل قرارگیری و امثالهم ندارد، بلکه مشکل آن کارکنان برج مراقبت است، چندی پیش یکی از کنترل کننده‌های خطوط شاغل در شیفت شب ، هنگام کار و زمانی که هواپیماها درحال رفت و آمد بودند، درحال تماشای فیلم دیده شده و به همین دلیل از کار برکنار شد، اگر به نظرتان هنوز هم مشکلی نیست، پس بد نیست بدانید که در موردی مشابه یکی از سوپرویزورهای بخش کنترل در شیفت شب را نیز برکنار کردند، وی هنگامی که ترافیک خطوط سبک بوده، کمی چرت زده و بعد از آن مشغول انجام بازی‌های کامپیوتری شده‌است.

فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس

فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس: طبق گفته "فدراسیون هوانوردی آمریک"، فرودگاه لس‌آنجلس محلی برای دوره دیدن افرادی است که می‌خواهند وارد یکی از مشاغل مرتبط با فرودگاه شوند، این مشاغل، خلبانی، کنترل خط و ... را شامل می‌شود، کافی‌ست تصور کنید که در فرودگاهی فرود می‌آیید که توسط چند تازه‌کار اداره می‌شود، چندین سال است که فرودگاه لس‌آنجلس به عنوان خطرناک‌ترین فرودگاه آمریکا شناخته می‌شود

فرودگاه آگاتی اِردروم

فرودگاه آگاتی اِردروم: همانطور که از عکس پیداست، این فرودگاه یک جزیره است و اطراف آن چیزی جز آب نیست، یک سهل‌انگاری کوچک هنگام فرود و یا برخاستن کافیست تا هواپیما غرق شود، البته همه هم می‌دانند که این فرودگاه بسیار خطرناک است، اما این جزیره محل دیگری برای ساخت فرودگاه ندارد و درحال حاضر همچنان از آن استفاده می‌کند.

فرودگاه نارسارسواق

فرودگاه نارسارسواق: طبیعت اطراف این فرودگاه بسیار زیبا بوده و برای فرود باید از بین کوههایی زیبا گذشت، این برای هر مسافری جذاب است اما برای هر خلبانی نیز یک کابوس است، گذشتن از بین کوه‌هایی که فاصله بین آنها کم بوده و هم چنین گاهاً مه گرفته هستند بسیار دشوار است، باد‌های شدیدی که اغلب در آن منطقه می‌وزد را نیز به این دشواری‌ها اضافه کنید.

فرودگاه بین‌المللی کانسای

فرودگاه بین‌المللی کانسای: جزیره مصنوعی‌ فرودگاه کانسای با 4 هزار متر طول و 2600 متر عرض، آنقدر مساحت بزرگی دارد که از فضا نیز دیده می‌شود، از نگاه مهندسی، ساختار این فرودگاه یک شاهکار بزرگ است، اما با توجه به زلزله‌های زیاد منطقه و احتمال طوفانی شدن دریا، این فرودگاه قطعاً یکی از خطرناک‌ترین فرودگاه‌های دنیا است.

فرودگاه کای تاک

فرودگاه کای تاک: وزش بادهای شدید در منطقه و محاصره بودن منطقه فرودگاه توسط کوهستان، به آن لقب ترسناک‌ترین فرودگاه را داده‌ بود، و این‌ها یکی از چند دلیلی بودند که باعث شدند فرودگاه کای‌تاک در سال 1998 تعطیل شود

فرودگاه کنگوناس

فرودگاه کنگوناس: مسئله‌ خطرناکی که برای فرودگاه کنگوناس وجود دارد، نزدیکی زیاد آن با محله‌های پرجمعیت سائوپائولو است. یکی از مسائل مهمی که در احداث فرودگاه به آن دقت می‌کنند، دور بودن آن از مناطق مسکونی است تا در صورت بروز حوادث احتمالی، از تلفات جلوگیری شود. اما همانطور که در تصویر مشاهده‌ می‌کنید، این فرودگاه بیخ گوش منازل مسکونی است.

فرودگاه,فرودگاه مهرآباد,وحشتناک ترین فرودگاهها,تصاویر فرودگاه های جهان