چطور می تونم کمکتون کنم؟

مشفق کاشانی شاعر ایرانی درگذشت

به گزارش منابع خبری ایران مشفق کاشانی، رئیس هئیت مدیره انجمن شاعران ایران، روز یکشنبه در سن ۸۹ سالگی به علت عارضه قلبی در تهران درگذشته است.

به گزارش وب‌سایت انجمن شاعران ایران، مشفق کاشانی در جریان سخنرانی و شعرخوانی در مراسم تولد سهیل محمودی دیگر شاعر ایرانی که در این انجمن در حال برگزاری بود از حال رفت و در بیمارستان به دلیل نارسایی قلبی درگذشت.

در این مراسم که محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین ایران نیز حاضر بود، آقای کاشانی خاطراتی از زمان کار در رادیو و همکاری با شاعرانی مثل قیصر امین‌پور تعریف کرد و پس از خواندن یک رباعی برای سهیل محمودی دچار حمله قلبی شد.

محمد خاتمی با حضور در خانه این شاعر به خانواده آقای کاشانی گفته است که "همه مایتیم شده‌ایم و فقط شما نیستید که پدر از دست داده‌اید."

عباس کی‌منش ملقب به مشفق کاشانی از شاعران نزدیک به حکومت جمهوری اسلامی بود که در دسته‌بندی شاعران ایرانی به عنوان "شاعر انقلابی" شناخته می‌شوند و در نشست‌های شاعران با رهبر جمهوری اسلامی هم حاضر می‌شد.

رهبر جمهوری اسلامی ایران، آقای کاشانی را شاعری دانسته که اشعارش "در خدمت هدف‌های دینی و انقلابی قرار می‌گیرد."

آقای خامنه‌ای در پیام خود که برای مراسم بزرگداشت مشفق کاشانی در سال ۹۲ فرستاده، گفته بود که شعرهای مذهبی، آئینی و شعرهایی که آقای کاشانی درباره انقلاب گفته‌ شعرهای مفید و اثرگذاری است که "وقتی دشمن و بعضی از دوست‌های نادان سعی می‌کنند فضاها را تیره و تار جلوه بدهند، می‌گوید اگر هوش و گوشی، وجود دارد، اینجا پنجره‌ها باز است."

آقای کاشانی از جمله شاعران ایرانی بود که در قالب‌های کلاسیک ایرانی از جمله قصیده و غزل شعر می‌سرود. سرود زندگی، شراب آفتاب، بهار سرود سرخ، انوار پانزده خرداد از جمله عنوان‌های برخی کتاب‌های شعر او هستند.

او در سال ۱۳۰۴ در کاشان به دنیا آمده بود.

مشفق کاشانی پس از خوندن این رباعی دچار حمله قلبی شد

مشفق کاشانی پس از خوندن این رباعی دچار حمله قلبی شد

درگذشت مشفق کاشانی,شاعر,انجمن شاعران,مشفق کاشانی