چطور می تونم کمکتون کنم؟

چرا مایکروسافت 2.5 میلیارد دلار چک کشید و کمپانی سوئدی معروف را خرید

بر خرید کمپانی سوئدی موجانگ توسط مایکروسافت غوغای جدیدی در دنیای گیم و آی تی به وجود آورده است.مایکروسافت

سه مؤسس اصلی کمپانی موسوم به Mojang AB -مالک ماینکرفت- پس از این خرید باید بلافاصله آنچه ساخته و ابداع کرده‌اند را به مایکروسافتی‌ها داده و کمپانی خود را برای همیشه ترک کنند.

(موجانگ ای.بی توسعه‌دهنده ویدئو گیم، سال 2009 توسط مارکوس پرسون گیم مستقل و معروف ماینکرفت را ایجاد کرد و بعداً به کاربران اجازه داد تا با ساخت جعبه گیم مستقل بر اساس تعاریف جدید، گیم های موردعلاقه خود را بسازند و توسعه دهند)

قبلاً شایعه شده بود که کمپانی مستقر در استکهلم 2 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده ولی با رسمی شدن خرید توسط مایکروسافت رقم واقعی مشخص‌شده است.

از سوی دیگر شایعه شده که مایکروسافت ممکن است پلتفرم‌های آزاد ماینکرفت روی پی سی و مکینتاش، ایکس باکس 360 و ایکس باکس وان و پلی‌استیشن و نسخه‌های اندرویدی و اپلی(آی او اس) را محدود کند که این موضوع باعث اضطراب در کاربران شده است که ساعات بسیاری را ساخت گیم های اختصاصی خودکرده‌اند.

به‌هرحال مارکوس پرسون ملقب به Nitch، کارل مانه و یاکوب پورسر باید این کمپانی را ترک کنند و سکان هدایت و مدیریت آن را به مایکروسافتی‌ها بسپارند.

البته مدیران مایکروسافت شکایات مارکوس علیه ویندوز 8 را از یاد نبرده‌اند ولی حالا اوضاع برعکس شده و مارکوس گفته می‌تواند توسعه گیم روی تبلت های ویندوزی را برای مایکروسافت جلو ببرد!

رقم 2.5 میلیارد دلار حکایت از محبوبیت فراوان این پلتفرم بازی در بین کاربران دارد و باید دید در هفته‌های آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

 

مایکروسافت,گیم,خرید کمپانی سوئدی توسط مایکروسافت,ویندوز 8