چطور می تونم کمکتون کنم؟

Google Analytics

Google Analytics یک سرویس رایگان که توسط گوگل ارائه می شود که آمار بازدید کنندگان یک وب سایت را نشان می‌دهد. این سیستم برای بازاریابان و کارشناسان وب به کارگرفته می شود و امکان تحلیل و بررسی ورودی‌ها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعالیت‌های کاربران، زمان حضور و مسیر خروجی آنها را ارائه می‌کند. در اصل،گستره وسیعی از اطلاعات در اختیار مدیریت سایت قرار می گیرد. google analytics دقیق ترین و کامل ترین آمارگیر بازدید کننده از سایت ها می باشد که هیچ هزینه و محدودیتی هم برای کاربر ندارد . با استفاده از گوگل آنالیتیکز شما تنها با وارد کردن یک کد جاوا اسکریپت (Java script) تمامی مراحل آمار بازدید کننده ها ، آی پی بازدید کننده ها ، کشور کاربر بازدید کننده ، کلمات جستجو شده سایت شما ، نمایش ورود کاربر به کدام ایندکس شما و هزاران امکانات دیگر را بر عهده سرورهای قدرتمند گوگل می گذارید که خروجی آن همان تصویری است که در حساب گوگل آنالیتیکز مشاهده می کنید. گوگل آنالیتیکز همچنین نسخه ای را برای استفاده در تلفنهای همراه دارد که معمولا ناتوان در اجرای کدهای جاوا اسکریپت هستند. نام این بسته، Google Analytics for Mobile package است که با استفاده از تکنولوژیهای سرور نظیر PHP، JSP، ASP.NET یا Perl پیاده سازی می شود.

 

 

google analytics وب رند

امکانات استفاده از سرویس آمارگیر گوگل :

  1. یکی از پایه ای ترین اطلاعاتی که سرویس آمارگیر گوگل به شما می دهد این است که به کل چند نفر در بازه ی زمانی که برای آن مشخص می کنید وارد سایت شده اند که به  آن Unique Page View نیز می گویند .
  2.  دیگر امکاناتی که استفاده از این سرویس به شما می دهد این است که بدانید از طرف بازدید کنندگان کدام نوشته ها و صفحات سایت شما بیشتر بازدید شده است.
  3. ونکته دیگراین است که چند نفر یا چند در صد تنها با دیدن یک صفحه از سایت شما از آن خارج شده اند . که دسترسی به این اطلاعات باعث می شود شما به دنبال راهکارهایی باشید که افراد بازدید کننده از وب سایت شما ماندگار باشندو این مشکلات حل شود.
  4. یکی از اطلاعاتی که در انجام بهینه سازی سایت یا وبلاگ شما برای موتور های جستجوگر ( SEO ) خیلی مفید است این است که بازدید کنندگان فعلی سایت شما از چه منبعی به سایت شما وارد شده اند که گوگل این منابع را به سه دسته کلی سایت های لینک دهنده ( Referral links ) ، موتورهای جستجوگر ( Search Engines ) و افرادی که با تایپ آدرس سایت یا صفحات سایت شما به آن وارد شده اند تقسیم کرده است که با کلیک بر روی هر کدام می توانید اطلاعات کاملی را برای آن ها مشاهده کنید.
  5. وقابلیت دیگر این است که بدانید وقتی بازدید کننده ای به سایت شما آمد از طریق چه صفحه ای وارد سایت شما شده ، به کدام صفحه یا صفحات سایت شما سر زده است و در کدام صفحه از سایت شما خارج شده است.

آنالیز

از معایب این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. تمام اطلاعات سایت شما در اختیار گوگل قرار می گیرد که اگر خطایی در سایت داشته باشید گوگل سریع خبر دار می‌شود و گوگل زمانی که اطلاعات همه سایت‌ها را داشته باشد آنها را برده خودش می‌کند.

۲. کاهش سرعت نمایش صفحاتی که در حال آنالیز هستند. در صورت قطعی ارتباط با گوگل به صورت موقت بالا آمدن صفحات همراه با خطا خواهد بود. همچنین در برخی موارد، ناسازگاری با برخی از اسکریپت‌های آمارگیر مستقل دیده شده است.

۳. این سیستم هم بصورت رایگان و هم بصورت تجاری فعالیت دارد. این موضوع نشان می‌دهد که سیستم رایگان کمبودهایی نسبت به نسخه تجاری دارد که قطعاً موارد مهمی هستند.

 

 مراحل عضو شدن در Google Analytics:

گام اول : ابتدا باید یک حساب کاربری برای خود در سایت گوگل ایجاد نمایید . توجه داشته باشید که اگر در سایت گوگل حساب کاربری Gmail داشته باشید نیازی به ثبت نام مجدد نیست 

اگر حساب کاربری ندارید به صفحه آمارگیر گوگل رفته google.com/analytics و با زدن دکمه Sign up یک حساب کاربری برای خود ایجاد نمایید.

توجه داشته باشید که شرکت گوگل به دلیل تحریم ایران شما نمیتوانید بدون فیلتر شکن یا vpn از امکانات این سایت استفاده کنید .

گام دوم : پس از ثبت نام دوباره به صفحه google.com/analytics رفته و بر روی دکمه Access Analytics  کلیک کنید .

گام سوم : درصفحه ظاهرشده نیاز است نام وب سایت و یا وبلاگ ، نام و کشور محل زندگی خود را مشخص نموده و سپس دکمه تایید را زده تا به مرحله بعدی بروید .

گام چهارم : در این مرحله باید شرایط و قوانین سرویس گوگل را قبول نمایید . برای این کار کافیست گزینه Yes I agreeقبول می کنم را تیک بزنید و بر روی Create New Account کلیک کنید .

    در این مرحله ثبت وب‌ سایت شما در گوگل آنالیتیکز به طور کامل به پایان رسیده است و کدی را به شما نشان میدهد که شما باید آن کد را در بین < head > < / head > وبه سایت خود قرار دهید تا براساس آن گوگل آنالیتیکز بتواند آمار وب سایت شما را دریافت کند و تجزیه و تحلیل های لازم را انجام دهد .

 

google analytics وب رند

وب رند,وبرند,webrend,طراحی سایت,گوگل آنالیتیکز,google analytics,جاوااسکریپت,آمار,بازدیدکننده سایت,بهینه سازی سایت,موتورجستجو,سئو,seo, Referral links , Search Engines