چطور می تونم کمکتون کنم؟

بهینه سازی سایت

همانطور که می دانید امروزه بهینه سازی وب سایت امری مهم در طراحی سایت می باشد و همانطور که می دانید سرعت بارگذاری مهم ترین مسئله  در مبحث بهینه سازی می باشد.بهینه سازی رتبه شما را در موتورهای جست وجوگر افزایش میدهد.باید یاد بگیرید چگونه موتورهای جست وجوگر رتبه ی سایت شمارا افزایش میدهد و با کشف کلمات کلیدی موجب افزایش بازدید سایتتان شوید.

 

 

1- متا و عنوان تگ. متاتگ html محتوای قابل مشاهده سایت شمارا تغییر نمیدهد. محل تگ عنوان در بالای هر صفحه است و بشناسایی محتوای کلی سند می انجامد.نوشتن متا تگ به شرح دقیق، موجب میشود که سایت در موتورهای جستجو شناسایی شود .ایجاد تگ keywordsنیز موجب میشود تا کلمات کلیدی شما در موتورهای جست وجوگر در نظرگرفته شود. البته باید به این نکته توجه داشت که از نظر موتور جستجوی گوگل از سپتامبر 2009 تگ کلمات کلیدی هیچ کاربرد و تاثیری در سئو سایت ندارد. موتور اصلی جستجوی گوگل که به آدرس google.com شناخته میشود و روزانه میلیون ها نفر از امکانات آن بهره میبرند تگ کلمات کلیدی را کاملا نادیده میگیرد و به بیان ساده تر تگ کلمات کلیدی هیچ تاثیری بر سئو سایت شما نخواهد داشت. نزدیک به یک دهه پیش گوگل صفحات را تنها براساس محتوای آنها رتبه بندی میکرد و عواملی مانند لینک ورودی که امروزه به نام سئو خارجی سایت میشناسیم بی تاثیر بودند. در آن زمان تگ کلمات کلیدی به مکانی برای درج کلمات غیرمرتبط بامحتوای سایت تبدیل شد، به همین دلیل به مرور زمان گوگل تصمیم به نادیده گرفتن تگ کلمات کلیدی گرفت.

2-Research keywords: شناسایی کلمات کلیدی مربوط به محتوای سایت شما میتواند سایت شمارا در بین مردم در نتیجه ی جست وجو محبوب کند .

3-استراتژی محل قرارگرفتن کلمات کلیدی در بین متن:داشتن محتوای غنی از کلمات کلیدی با ارزش موجب افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جست وجوگر میشود.بعضی از موتورهای جست وجوگر ممکن است کلمات کلیدی شمارا spamm کند با این حال شما روی کلمات کلیدی مهم تمرکزکنید.

4-استفاده از سایت های دیگر برای لینک کردن سایت شما:لینک های ورودی و یا بازگشت خوب می توانید رتبه بندی سایت شمارا در موتور جستجو افزایش دهد و ترافیک وب سایت را بالا ببرد.قرارگرفتن لیست وب سایت شما مانند ادرس سایت شما یا لینک یا محتوای سایت شما در وب سایت های دیگر مجب میشود تا رنکینگ سایت شما در موتورهای جست وجوگر افزایش یابد.بیشتر موتورهای جست وجوگر بزرگ رتبه بندی سایت شمارا بر اساس کیفیت لینک های شما قرار میدهد.

5-ایجاد یک نقشه سایت: سایت مپ یک فایل XML است که لینک مطالب سایت شمارا لیست میکند.در واقع هنگامی که گوگل میخواهد سایت شمارا بررسی کند با وجود سایت مپ به راحتی میتواند تمام لینک های سایت شمارا ایندکس کند.

6-استفاده از فریم های متفاوت:بهتر است تا در سایت از فریم های متفاوتی استفاده کنید زیرا موتورهای جست وجوگر به این فریم ها دسترسی دارند و این نکته موجب میشود تا رنکینگ سایت شما افزایش یابد.

7-بهینه سازی عکس ها : عکس های سایت شما باید دارای حجمی مناسب به همراه کیفیتی مناسب باشد به همین دلیل شما احتیاج دارید از ابزار هایی مانند فوتوشاپ برای تبدیل سایز عکس و حجم عکس استفاده کنید.

بهترین فرمت های عکس در سایت به ترتیب :

JPEG بهترین فرمت برای استفاده

PNG این فرمت برای مرورگر های قدیمی قابل پشتیبانی نیست

GIF اغلب برای عکس های گرافیکی کوچک استفاده می شود.

همانطور که می دانید از تگ img برای نمایش عکس ها استفاده می شود ،  برای تغییر سایز شما باید سایز خود عکس را تغییر دهید بعضی از سایت ها عکس های خود را با کد های css تغییر می دهند که این کار غلطی است و باعث می شود سرعت بارگذاری سایت پایین بیاید.

8-بهینه سازی فایل های css و js : همانطور که می دانید امروزه تمامی سایت ها برای نمایش و افکت گذاری از این دو نوع فایل استفاده می کنند وپس از بارگذاری صفحه این فایل ها خوانده می شود این فایل ها را شما می توانید بهینه سازی کرده و همچنین آن را کم حجم کنید.(استفاده از کد های css  تک خطی)

بهینه سازی