چطور می تونم کمکتون کنم؟

RSS

تاریخچه:

طراحی اولیه RSS توسط Dave Winer انجام پذیرفت و شرکت نت اسکیپ و O'Reilly از حامیان پیشرفت آن بودند. نسخه های معروف آن 0.91 و 1.0 و 2.0 است.

RSSچیست؟

RSSمخفف Really Simple Syndicationاست. بهترین راه برای دسترسی به آخرین مطالب، اخبار، نوشته های یک وبلاگ یا سایت است. توسط  RSS بسیاری از سایت های مربوط به اخبار،وبلاگ ها و ... همزمان محتوا سایت خودرا به اشتراک می گذارند.RSSبه شما اجازه می دهد محتویات سایت خود را دسته بندی کرده وبایک فرمت سریع و استاندارد مقالات و اخبار سایت رادردسترس دیگران قراردهید فرمت فایل های RSSهمان Xmlاست و به صورت اتوماتیک آپدیت می شود. بدون وجود RSS کاربران هرروز باید سایت شما را چک کنند تا بتوانند ازتازه های سایت شما با خبر شوند. برای استفاده از RSS شما نیاز به یک گردآورنده‌ (RSS Aggregator)RSS دارید.

RSS وب رند

افزونه  RSS خوان  در مرورگر CHORME:

RSS Subscription Extension 

این فرمت فیدRSS  به صورت خودکار روی صفحه ای که درحال خواندن و پیداکردن است تشخیص می دهد. یک آیکن RSS به شما اجازه می دهد تا کلیک کنید روی پیش نمایش فید تا به اشتراک بگذارید. این فرمت با 2 خواننده فید از پیش تعریف شده می آید و شما را به لیست انتخاب می کند.

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/rss-subscription-extensio/nlbjncdgjeocebhnmkbbbdekmmmcbfjd?hl=en#detail/rss-subscription-extensio/nlbjncdgjeocebhnmkbbbdekmmmcbfjd?hl=en

 

خوان در ویندوز :   Rssبرنامه های

Snarfer v1.0. 2

یک خبرخوان قدرتمند با رابط کاربری ساده است. این نرم افزار بهترین راه برای خواندن ، جستجو و مدیریت RSS برای شما می باشد. نکته ی مثبت این برنامه این است که با وجود  سازگاری با سخت افزار و کند نکردن کامپیوتر خیلی سریع به اینترنت متصل می شود.

http://dl.cafenarmafzar.com/windows/internet/snarfer_v-1-0-2_%5BCafeNarmafzar.com%5D.rar

FeedDemon 4.0.0.20

شما را تنها در چند دقیقه قادر می سازد به اطلاعات صدها پایگاه مورد علاقه خود دسترسی پیدا کرده و به راحتی به مطالعه آنها بپردازید. این نرم افزار بیشترین کاربرد را در میان کاربرانی که از خطوط کم سرعت اینترنتی استفاده می کنند دارد. مهمترین مزیت این نرم افزار استخراج اطلاعات جدید وب سایت ها به صورت متن می باشد که همین امر موجب افزایش سرعت شما در مرور وب ودر نتیجه صرفه جویی در وقت و هزینه می باشد.

http://download.cnet.com/Snarfer/3001-2164_4-10499476.html

 

KlipFolio RSS Dashboard 3.0 beta B

یک نرم افزار کوچک است که علاوه برقابلیت RSS Reader اطلاعاتى چون وضعیت آب و هوا، سهام، اخبار و ... را به شما نمایش مى دهد. از اشکالات این برنامه مى توان به مواردى چون عدم پشتیبانى از زبان فارسى و اضافه نکردن خروجى RSSدرحالتOffline  اشاره کرد.

  

http://download.cnet.com/KlipFolio-RSS-Dashboard/3001-2164_4-10427838.html

برنامه های RSS خوان در مک :

NewsBar RSS reader v3.6 MacOSX

ابزاری برای دریافت اخبار و نمایش آنها در سیستم شما که از طریق اینترنت به روز رسانی می شود.این نرم افزار برروی دسکتاپ نصب می شود.

 http://p30download.com/fa/entry/54967/

 Pocket v1.6.1 MacOSX

خبرهای مهم خودتان را در مهم ترین مجلات و روزنامه های دنیا مثل New York Times, Business Week و TechCrunch call it انتخاب کنید تا خبر مورد نظر شما با تمام جزئیات دریافت و در این نرم افزار قرار بگیرد.

webrend,وبرند,وب رند,طراحی سایت,RSS,فیدخوان خبر,گوگل کروم,موتورجستجوگر,دسته بندی محتویات سایت,افزونه