چطور می تونم کمکتون کنم؟

آموزش طراحی سایت با w3 schools

w3schools یک وب سایت آموزشی است  که یک مرجع کامل ازجنبه های توسعه وب را فراهم می کند. این سایت متعلق به یک شرکت نروژی است .W3 schools آموزش برنامه نویسی به صورت کاملا ساده را اموزش می دهد و برای افراد مبتدی این سایت بسیار مفید است. این سایت نمونه کد هزاران نفر را ارائه می دهد و ویرایشگر آنلاین دارد که خوانندگان می توانند نمونه کدهای خود را ویرایش و اجرای کدشان را مشاهده کنند. انواع زبان  برنامه نویسی تحت وب دراین سایت با نمونه های کاملا ساده آورده شده است  که درتوضیح مختصری ازنمونه برنامه نویسی ها داده می شود:

Html : مخفف Hyper Text  Markup Language  که زبان استاندارد طراحی صفحات وب است . HTML يک زبان برنامه نويسي نيست بلکه زبان علامت گذاري مجموعه اي از تگ ها مي باشد . این زبان به صورت کدهایی ارائه می شود که این کدها برای مرورگرها قابل فهم است. کلیه کدها ازطرف سرور و ازطرف مشتری درنهایت به html تبدیل و توسط مرورگرها نمایش داده می شود. در صفخه html می توان عناصری از قبیل متن، عکس، تیتر،جدول و .... قرارداد که برای هرعنصر باید از تگ مربوطه استفاده کرد. هریک از کدها معنی و مفهوم خاصی دارد که تاثیر مشخصی برمحتوا می گذارد. یک فایل HTML باید دارای پسوند html. یا htm. باشد .

Css: این زبان مکمل زبان htmlاست نقاط ضعف و خلا های آن را پرکرده است . این زبان استیل طراحی صفحات وب سایت را تعریف می کند. استفاده از این زبان باعث تمیز شدن کد برنامه نویسی می شود  و روشی ساده برای نمایش چیدمان و جلوه های تصویری ( نوع قلم ، رنگ و اندازه) بر صفحات وب است.

Javascript:زبانی است که بین کاربر و سایت ارتباط برقرار می کند درون کدهای htmlقرارمی گیرد و برمرورگر بازدیدکننده ایجاد می شود..javascript يک متن ساده مي باشد، در نتيجه ازهر ويرايشگر متن می توان کمک گرفت .

SQL:  SQL برای افزایش،کاهش و یا تغییر داده ها مورد استفاده قرار می گیرد.این زبان جهت ذخیره و بازیابی پایگاه داده مورد  استفاده قرار می گیرد.

Php: یک زبان برنامه نویسی که متن آن در اختیارعموم قرار می گیرد . php  را می توان در یک صفحه وب گنجاند و از آن برای دستیابی به اطلاعات بانکهای اطلاعاتی و نمایش آنها استفاده شود.

JQuery: JQueryجهت متحرک سازی به منظور توسعه سریع وب به وجود آمده و به وسیله این زبان می توان فرم ها و صفحات زیباتر و کاربر پسند تری ایجاد نمود.

w3schools

 

طراحی سایت,وب رند,وبرندطراحی سایت جاوا,w3schools,www,شبکه جهانی وب,سایت توسعه دهنده,برنامه نویسی,html,css,sql,php,jquery,مرجع کامل برنامه نویسی