چطور می تونم کمکتون کنم؟

bootstrap

بوت استرپ چیست؟ اگر شما صاحب یک وب سایت هستید احتمالا کلمه ی bootstrap   را دیده اید.

اغلب همه  بوت استرپ را میشناسند و میدانند که مزایای زیادی برای توسعه وب در جهان  به ارمغان می آورد اما آیا می دانید چرا اصرار بر استفاده از bootstrap برای وب سایت خود  یک انتخاب هوشمند است؟

بزرگترین مشکل طراحان وب و کدنویسان قدیمی، ایجاد ظاهری زیبا و مناسب است! بله دقیقا مشکل اساسی اینجاست. اصول کدنویسی و ایجاد زیربنا و ساختار مناسب برای یک سایت بسیار مهم و پیچیده است ولی نمایش صحیح خروجی کار و ایجاد یک فضای کاربرپسند نیز اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت.

Bootstrap قصد دارد که خلاء میان طراحی و کدنویسی را از میان برداشته و کدنویسان را ترغیب به استفاده از طراحی های پیش فرض و استاندارد نماید. به همین منظور دستورات CSS و توابع jQuery مورد نیاز را برای شما فراهم کرده است تا شما بتوانید با استفاده از دستورات پیش فرض و رعایت اصول متناسب با طراحی Bootstrap زمان راه اندازی یک پروژه را تا حد زیادی کاهش داده و خروجی آن را متناسب با استانداردهای روز دنیا پیش ببرید.

عبارت Bootstrap به تنهایی به معنی “خود راه انداز” بوده و کلمه Bootstraping به معنی راه اندازی یک فرآیند بصورت مستقل و بدون استفاده از منابع خارجی می باشد. این عبارت در علم کامپیوتر کمی کوتاهتر شده و با عنوان Booting بکار میرود، که نشان دهنده فرآیند راه اندازی سیستم و واردسازی اطلاعات اولیه نرم افزار در حافظه کامپیوتر می باشد. کلمه Boot در زبان انگلیسی به معنی پوتین یا چکمه می باشد، برخی از پوتین ها زبانه کوچکی در انتهای خود دارند که هنگام پوشیدن پوتین برای قرارگرفتن بهتر پا در آن استفاده میشود (چیزی شبیه به پاشنه کش) این زبانه با نام Bootstrap شناخته میشود.

در سال 2011، بوت استرپ به عنوان یک راه حل  برای حل تناقضات  توسعه در تیم مهندسی توییتر ایجاد شده است.

Bootstrap در ابتدا توسط مارک اتو و جاکوب تورنتون و در جهت ایجاد یک فریم ورک مشخص و یکسان در ابزارهای توییتر طراحی و نوشته شد. قبل از شروع این پروژه نمونه های زیادی با همین رویکرد ایجاد شده بود که همگی با سرنوشتی مشابه و عدم استقبال طراحان وب دنیا مواجه شده بودند. به دلیل وجود مشکلات اساسی در نمونه های دیگر، سازنده اصلی توییتر یا همان مارک اتو تصمیم به ساخت یک سیستم داخلی و قدرتمند برای خود با نام Bootstrap گرفت.

Bootstrap یک فریم ورک طراحی وب سایت بسیار سریع، زیبا و آسان است. بوت استراپ مبتنی بر HTML5, CSS3, jQuery می باشد. با استفاده از این فریم ورک می توانید سایت های بسیار زیبایی را در سریع ترین زمان ممکن طراحی کنید. Bootstrap همچنین به سادگی امکان طراحی سایتهای Responsive و قابل اجرا در دستگاه های مختلف از جمله کامپیوتر، تبلت، موبایل و ... را بدون کدنویسی بخصوصی، فراهم می کند. بوت‌استرپ برای تمام مرورگرهای دسکتاپ حتی در اینترنت اکسپلورر7 هم قابل اجراست.

bootstrap

 با توجه به راست چین بودن نوشتار فارسی و تفاوت چیدمان مطالب با سایت های انگلیسی نیاز به تغییرات اساسی در کدهای CSS و توابع jQuery احساس میشود که با جستجو در اینترنت سایت Bootstrap فارسی را یافتیم. این سایت علاوه بر تغییر کدهای اولیه مستندات و آموزش های مربوط به Bootstrap را نیز به زبان فارسی ارائه داده است که میتواند برای شروع به کار بسیار مناسب باشد.

در ماه اوت سال 2011، فریم ورک بوت استرپ به عنوان یک پروژه منبع باز در گیتهاب انتشار یافت. در ماه های بعدی هزاران نفر از توسعه دهندگان در سراسر جهان به کمک  کد بوت استرپ  فعال ترین طرح توسعه در جهان تبدیل شد. در فوریه 2012 به محبوب ترین پروژه در سایت Github تبدیل شده بود.

بسیاری از فریم ورک های برنامه نویسی نیز در نسخه های جدید خود، پیاده سازی بخش خروجی سایت را بر عهده بوت استراپ گذاشته اند، که از این جمله می توان به ASP.NET MVC, Yii Framework, Joomla و ... اشاره کرد.

 

بوت استرپ شامل مجموعه های مختلف ازعناصر طراحی وب سفارشی و توابع است که همه از پیش بسته بندی شده وبا هم در یک ابزار است. هنگام طراحی یک وب سایت با بوت استرپ، توسعه دهندگان می توانند انتخاب کنند که از کدام عناصر استفاده کنند. از همه مهمتر، آنها با قطعیت میدانند که عناصری که انتخاب میکنند در تضاد با یکدیگر قرار نخواهند گرفت.این مانند در اختیار داشتن یک پازل است که انتخاب هر پازل متناسب با آینده است بدون توجه به انتخاب های بعدی شما.

عناصر قابل تنظیم موجود در بوت استرپ  ترکیبی از HTML، CSS، و جاوا اسکریپت است. بوت استرپ به طور مداوم با استفاده از این منابع  در حال بهبود است و از ویژگی های غنی  پلاگین های jQuery  انتخاب شده است.

در ماه اوت سال 2013، دو سال پس از انتشار اصلی، بوت استرپ 3 اتشار یافت. آخرین نسخه دارای طراحی جدید است و رفع خطا در آن بهبود یافته است و گزینه های سفارشی سازی افزایش یافته است و بسیاری از موضوعات  برای توسعه دهندگان لذت بخش است.

 

طراحی سایت,وب رند,وبرند,طراحی سایت جاوا,فریم وورک بوت استرپ,سایت ریسپانسیو,گیتهاب,فریم وورک برنامه نویسی,طراحی وب سفارشی,بوت استرپ3,نسخه جدید بوت استرپ,فریم وورک,توسعه وب,طراحی وب,تیم مهندسی توییتر,html