چطور می تونم کمکتون کنم؟

مزایا و معایب وب سایت های فول فلش

سایت های فلش بر خلاف طراحی بسیار زیبا و کاربر پسندشان ایراد های زیادی دارند  که در این مقاله به برخی از انها اشاره میکنیم :

 

 

1-یکی از معایب این سایت ها دیر لود شدن آن و عدم کسب رتبه در موتورهای جستوجوگر مانند گوگل است و در زمینه سئو ضعیف و ضربه بزرگی به سایت وارد میکند.

2-سایت فول فلش به دلیل استفاده فراوان از افکتهای حرکتی, تصاویر, متن و ... حجم بالاتری نسبت به سایت های دیگر دارد,حجم زیاد سایت سرعت لود صفحه را کاهش میدهد و باعث می شود کاربر تمایلی برای بازدید مجدد سایت نداشته باشد و اگر مرورگر برنامه فلش پلیر را نداشته باشد باید وقت خود را صرف دانلود و نصب آن کند.

3-یکی از مشکلات مهم سایت این است که توسط هیچ موتور جستجوگری ایندکس نمی شود یعنی نمی توانند محتویات فایل های فلش را متوجه شوند.بنابراین سایت های فلش از جذب بازدیدکنندگان و کسب رتبه در گوگل نسبت به سایت های دیگر محروم هستند.

4-معمولا راه اندازی سایت های فلش هزینه زیادی برای طراحی دارند و ساپورت این سایتها نسبت به دیگر سایت ها سخت تر است و هر شخصی سراغ این سایت ها نمیتواند برود.

5-اکثر سایت های فلش دارای محتوای استاتیک هستند و صاحب سایت نمیتواند بدون نیاز طراح محتوای سایت خود را تغییر دهد و آن را به روز رسانی کند. ولی سایت هایی که محتوای داینامیک دارند از یک CMS بهره مند هستند که محتوای آن بدون نیاز به طراح به روز رسانی می شود.

نتیجه گیری :

درست است که اینگونه سایت ها کاربر پسند و جذاب است, ولی محدودیت های زیادی نسبت به دیگر سایتها دارند.در نتیجه طراحی این سایت مناسب نیست, و بهتر است از آنها برای نرم افزارهای مالتی مدیا استفاده کرد.