چطور می تونم کمکتون کنم؟

10 اصل موثر برای طراحی سایت

1-purposeهدف:یک وب سایت خوب همیشه به نیاز کاربر توجه میکند.در واقع این نکته مهم است که بازدید کننده به دنبال کسب اطلاعات یا سرگرمی است و یا به دنبال کسب و کار شماست.هر صفحه از وب سایت شما باید دارای یک هدف مشخص باشد و بهترین هدف تحقق نیاز کاربران است.

2- Communicationارتباط:کاربر باید به سرعت با مطلب شما ارتباط برقرار کند و این نکته مستلزم این است که محتوای شما به آسانی خوانده شود و قابل هضم باشد.یک تاکتیک موثر در این زمینه داشتن اطلاعات سازماندهی شده دارای عنوان و سرتیتر است.

3-Typefaces نوع نوشتار:داشتن فونت مناسب از نکات مهمی است که باید به آن توجه کرد.بهترین نوع فونت فونت های بدون دندانه است مانند arial و  Verdanaدر زبان انگلیسی  و byekn و koodak در زبان فارسی . این نوع فونت ها خواندن را آسان میکنند.اندازه فونت ایده ال برای کاربران آنلاین 16px است.در طراحی سایت بهتر است حداکثر از 3نوع نوشتار و 3 نوع اندازه متفاوت استفاده کنید.

4-Colours رنگ:با استفاده از رنگ های مکمل تعادل و هماهنگی ایجاد کنید.استفاده از رنگ های متضاد برای متن و پس زمینه خواندن را به چشم کاربر آسان میکند.رنگ های پر جنب و جوش احساسات را برمی انگیزد پس از این نوع رنگها کمتر استفاده کنید به طور مثال برای دکمه ها و تصاویر. فضای سفید به سایت شما یک نگاه مدرن و منظم میبخشد.

5-Imagesتصاویر:تصاویر همیشه گویای هزاران سخن هستند.انتخاب تصاویر مناسب برای موقعیت تجاری شما و ارتباط با مخاطبین تاثیر به سزایی دارد.شما میتوانید با استفاده ازاینفوگرافیک از فیلم ها و گرافیک هایی استفاده کنید که در برقراری ارتباط با مخاطبین حتی بیشتر از متن تاثیرگذار باشد.

6-Navigationمنوی ناوبری:منوی ناوبری چیزی است که باعث میشود کاربر راحت تر از سایت شما استفاده کند یا همان منوی بالای صفحه. تاکتیک های مهم در منوی ناوبری شامل :ایجاد صفحات منطقی،طراحی دکمه قابل کلیک و استفاده از قاعده 3کلیک یعنی بعد ازهر کلیک کاربر قادر به یافتن اطلاعات کمتر از 3کلیک است.

7-Grid based layoutsطرح بندی منظم :مطالب سایت خود را بر اساس یک شکل منظم و شبکه ای قراردهید.اگر مطالب به صورت تصادفی داخل سایت قرار گیرد نامنظم و زشت به نظر می آید ولی اگر به صورت بخش وستونی باشد یک شکل متعادل به سایت شما میدهد.

8- F” Pattern design“طراحی الگوی F:مطالعات چشم نشان میدهد که که معمولا کاربر وقتی سایت را باز میکند ابتدا سمت بالا و چپ صفحه را نگاه میکند و در سایت های فارسی به دلیل اینکه سایت فارسی زبان است سمت بالا و راست را نگاه میکند.

طراحی الگوی f

9-Load timeزمان بارگذاری: چیزی که معمولا کاربران را آزار میدهد این است که زمان بارگذاری سایت طولانی شود.برای حل این مشکل نکاتی اهمیت دارد:بهینه سازی اندازه تصویر(اندازه و مقیاس)،ترکیب کد به یک CSS مرکزی و یا فایل جاوا اسکریپت(کاهش درخواست های HTTP)،کوچک کردن HTML، CSS،جاوا اسکریپت(فشرده سازی برای سرعت بخشیدن بارگذاری سایت)

10-Mobile friendlyمناسب برای تلفن های همراه:امروزه دسترسی به سایت از طریق چندین صفحه نمایش امری عادی است.یک وب سایت خوب باید به شکلی طراحی شود که در هر صفحه نمایشی قابل دیدن باشد که به اصطلاح به آن سایت ریسپانسیو میگویند.سایتی که ریسپانسیو باشد این قابلیت را نیز دارد که اپلیکیشن سایت مخصوص تلفن های همراه هم ساخته شود تا کاربران از طریق موبایل هم بتوانند از سایت دیدن کنند.

مناسب برای تلفن همراه